Астрономи фіксують на Сонці численні спалахи: до чого готуватися мешканцям Землі

Автор: Марченко Любов

Астрономи зафіксували на Сонці численні спалахи. Внаслідок цих вибухів відбулися викиди корональної маси. І всі ці потоки заряджених частинок рушили через космічний простір до нашої планети. Тому найближчими днями на Землі очікують потужну магнітну бурю.

Астрономи фіксують на Сонці численні спалахи: до чого готуватися мешканцям Землі - today.ua

Про це повідомляє tsn.ua з посиланням на інформацію, опубліковану The Watchers.

Наше світило, яке має 11-річний цикл активності, цього разу "дозріло" раніше. Максимуму сонячної активності астрономи очікували 2025 року, проте наразі всі ознаки вказують, що пікова активність світила випаде на початок 2024 року. Активність Сонця зростає не щодня, а щогодини. На ньому з'являються нові плями, які накопичують енергію і, зрештою, викидають її з потужним вибухом.

У ці моменти сонячна корона викидає потік заряджених часточок, які летять у космосі із шаленою швидкістю. До зони "обстрілу" цими потоками зарядженої плазми потрапляє і наша планета. Тоді на Землі починаються магнітні бурі – геомагнітні обурення.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Рада внесла кардинальні зміни в нарахування страхового стажу: багатьом стане простіше отримати пенсію

Фахівці назвали моторне мастило, яке не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом

Сильні магнітні бурі можуть спричинити тимчасові збої у роботі всієї електроніки. А слабкіші збурення не так відчутно діють на прилади. Зате їх, як і сильні бурі, сповна відчувають жителі планети, які страждають на метеозалежність. Ймовірно, це стосується не лише людей, а й тварин. Але вони, на жаль, не можуть розповісти про свої страждання.

Астрономи фіксують на Сонці численні спалахи: до чого готуватися мешканцям Землі

24 грудня астрономи зафіксували на Сонці численні спалахи, що належать до класу М. На щастя, М – не найсильніший клас спалахів. Отже від нього не варто чекати дуже сильних наслідків. Однак разом ці множинні потоки сонячного вітру нічого доброго нам, мешканцям Землі, не обіцяють. Переважна більшість заряджених часточок долетить до нас увечері 27 грудня. Саме тоді й розпочнеться нова магнітна буря. Хоча і до цієї дати магнітосфера Землі також буде доволі нестабільною.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ймовірно, ця буря триватиме декілька днів. Отже до Нового року нам доведеться носити в кишені пігулки, утримуватися від усіляких зловживань і менше нервувати. Останнє – взагалі неможливо за теперішніх обставин.

До речі, всього тиждень тому на Землі закінчилася потужна магнітна буря, яка була спричинена колосальним спалахом на Сонці. Таких спалахів на нашому світилі не було 6 років.