Не кава і не чай: напій, з якого має починатися ранок кожного українця під час війни

Автор: Марченко Любов

Для багатьох українців ранок ще за довоєнною звичкою починається з кави. Адже зараз, під час війни, усім особливо потрібно залишатися бадьорими та сконцентрованими. Та, як з'ясувалось, ані кава, ані чай не здатні дати такого довготривалого відчуття бадьорості, як напій на основі кореня женьшеню.

Не кава і не чай: напій, з якого має починатися ранок кожного українця під час війни - today.ua

Як його вживати, і чому він ефективніший за каву та чай, розповіла нейропсихолог Ірина Хвінгія.

Класичні ранкові напої, кава та чай, звісно допомагають прокинутись і збадьоритися після нічного сну. Та, як з'ясувалося, щоби почуватись бадьорими, їх треба вживати дозовано. Вже після другої чашки кави зазвичай настає зворотній ефект: з'являється відчуття сонливості та млявості. До речі, людям, яким доводиться нерідко працювати вночі, цей ефект добре знайомий. Чим більше вони випивають кави, тим більше їм хочеться спати. Те саме відбувається і при частому вживанні чаю.

А от вживання напою на основі женьшеню дає довготривалий ефект. Дія настоянки з кореня женьшеню значно триваліша, ніж у кофеїну, каже Ірина Хвінгія.

Популярні зараз

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Уряд ухвалив рішення щодо підвищення зарплати частині бюджетників

У світі найближчим часом стрімко зросте ціна на золото: долар втрачає лідерство

"Досить двох-трьох крапель настоянки на склянку води два рази в день, щоб досить довго підтримувати працездатність. Корінь женьшеню можна знайти в магазинах, які займаються біодобавками. Краще настоювати корінь женьшеню в окропі, можна використовувати і у вигляді настоянок на спирту, такі можна знайти в аптеках", - порадила нейропсихолог.

Не кава і не чай: напій, з якого має починатися ранок кожного українця під час війни

Експерименти, проведені ученими-медиками, показують, що вживання настоянки з кореня женьшеню здатне не лише активізувати роботу мозку, але й поліпшити пам'ять і також позитивно впивати на настрій людини, що особливо важливо зараз під час війни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Завдяки своїм унікальним властивостям женьшень може збадьорити і водночас відновити рівновагу нервової системи. Після чотирьох тижнів вживання такого напою люди почуваються більш активними, краще засвоюють нову інформацію і стають більш спокійними.

Нагадаємо, медики розповіли, що відбувається з організмом якщо щодня пити каву натщесерце.