Під час виходу астронавтів у відкритий космос було загублено сумку з інструментами: стало відомо, якого лиха вона може наробити

Автор: Марченко Любов

Під час виходу у відкритий космос члени екіпажу МКС втратили сумку з інструментами. Отже, вона стала ще одним зі штучних супутників Землі. Втім, учені кажуть, що це ненадовго. Через кілька місяців інструменти згорять у земній атмосфері.

Під час виходу астронавтів у відкритий космос було загублено сумку з інструментами: стало відомо, якого лиха вона може наробити - today.ua

Про це йдеться у повідомленні NASA.

Як з'ясувалося, сумку з інструментами згубили астронавти NASA Джасмін Могбелі та Лорал О’Хара під час роботи у відритому космосі. Вони виконували заміну частин сонячної батареї та, очевидно, не подбали про належне закріплення сумки з інструментами. В результаті, сумка відправилась у незалежну космічну подорож.

А нещодавно сумка з'явилась у кадрах, які були зроблені проектом віртуального телескопа.

Популярні зараз

Українцям повідомили, яким буде тариф на газ у січні 2024 року

У піджаку “навпаки“: Олена Зеленська вийшла в світ у цікавому образі

В Україні з 1 січня зростуть виплати на дітей: стали відомі нові суми

В Україні через 5 днів чекають різкої зміни курсу долара

"Об’єкт виглядає як різка світлова точка в центрі, оскільки телескоп стежив за ним, тому зірки залишили довгі сліди на тлі", - прокоментував засновник проекту Джанлука Масі зроблений знімок.

Із NASA також повідомили, що траєкторію мішка з інструментами проаналізували та дійшли висновку, що ймовірність його зіткнення з МКС малоймовірна, а отже, корекцію орбіти станції проводити не потрібно.

Під час виходу астронавтів у відкритий космос було загублено сумку з інструментами: стало відомо, якого лиха вона може наробити

Адже тепер сумка з інструментами стала самостійним штучним супутником Землі і по суті одним із численних елементів космічного сміття. За 66-річну космічну епоху (відколи СРСР у 1957 році запустив у космос перший штучний супутник Землі) навколо нашої планети утворилась ціла хмара сміття, яке становить неабияку небезпеку для космічних кораблів і станцій на геостаціонарних орбітах.

Так, через небезпеку зіткнення із цим сміттям, Міжнародній космічній станції за її 24-річну історію доводилося 40 раз змінювати орбіту, щоби уникнути зіткнення та пошкодження корпусу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що стосується загубленого мішка з інструментами, то спеціалісти з NASA вирахували його подальшу долю. Зараз об'єкт знаходиться на відстані 258 миль (415 км) від Землі. Поступово під впливом земної гравітації він спускатиметься нижче, і на висоті близько 70 миль (113 км) має згоріти, увійшовши у щільні шари атмосфери.

Нагадаємо, у ніч з 5 на 6 листопада в небі над Україною можна було спостерігати північне сяйво – рідкісне для наших широт явище, що стало наслідком сильної геомагнітної бурі.