Як покращити сон під час війни без таблеток: психотерапевт дав кілька корисних порад

Автор: Ольга Березовська

З початку війни багато українців зіткнулися з серйозними проблемами зі сном. Постійна тривожність та занепокоєння не дають заснути, навіть якщо ніч видалася тихою. Тому психотерапевт дав кілька корисних порад, які допоможуть налагодити сон та покращити емоційне здоров'я у цей складний час.

Як покращити сон під час війни без таблеток: психотерапевт дав кілька корисних порад - today.ua

Директор Науково-навчального інституту психічного здоров'я Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця дав інтерв'ю виданню РБК-Україна, в якому розповів, як українці можуть налагодити сон без вживання лікарських засобів.

За словами Олега Чабана, в першу чергу необхідно знизити кількість елементів, що турбують. Насамперед – це гаджети, за допомогою яких люди отримують багато інформації. А по-друге, людям варто щодня приділяти час легкій фізичній активності протягом дня та особливо увечері.

Як покращити сон під час війни без таблеток: психотерапевт дав кілька корисних порад

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 травня

Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен

ГУР атакувало завод з виробництва стратегічних бомбардувальників Ту-22М у Казані

У квітні не всім літнім українцям, що працюють, буде перерахунок пенсії: інформація від ПФУ

Психотерапевт також радить українцям прибрати джерела звуків та світла у спальні, які можуть заважати якісному сну.

"Навіть місяць у вікно - це вже частинка порушеного сну. Ми обставилися електронними циферблатами, вони навіть при закритих очах зменшують кількість мелатоніну ("гормону сну")", - додав Чабан.

Психотерапевт звернув увагу також на харчування. Він вважає, що для якісного сну потрібно припинити їсти за три-чотири години до того, як лягати в ліжко, і їсти продукти, які не викликатимуть бродіння в кишечнику. Воду також не варто пити безпосередньо перед сном.

Що стосується харчування протягом дня, то експерт радить вживати продукти, що містять L-триптофан (наприклад, твердий сир та горіхи), що бере участь у виробленні мелатоніну – гормону сну.

Як покращити сон під час війни без таблеток: психотерапевт дав кілька корисних порад

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Олег Чабан також порадив людям знайти власний спосіб розрядки, який допоможе розслабитись. Це можуть бути прогулянки та бесіди з близькими людьми, вигул собаки чи фізична активність.

Пропонуємо також дізнатися про те, що станеться з організмом людини, якщо вона повністю відмовиться від цукру.